Ankara’nın gece yaşamını özetleyen dizi: ‘Pavyon’

Ankara’nın gece yaşamını özetleyen dizi: ‘pavyon‘, ilk bölümü ile çok yakında blutv seyircisinin karşısında olacak.

Yaptığı orjinal işler ile isminden söz ettiren blutv, Adanadan  sonra bu kez de başkentin karanlık ve bir o kadar da parıltlı gece hayatına seyircilerini davet ediyor. Yeşilçam filmlerine mevzu olan ve bugün de popüler kültürün bir parçası haline gelen ‘çok yerli’ gece yaşamı, 5 bölümden oluşan mini kurmaca belgesel dizi ‘pavyon’ ile masaya yatırılıyor.

Blutv, temmuz ayı sürprizlerine bir yenisini daha ekliyor. Yazarlığını yapan ve yönetmen koltuğunu Sami Öztürk’ün üstlendiği, yapımcını ise Enver Arcak’ın üstlendiği ‘pavyon’ isimli Ankaranın mini belgesel dizisi, ilk bölümüyle yakın zamanda seyircileri ile buluşuyor. Toplam da  5 bölümden oluşacak olan  bu heyecanın doruklarında olan belgeselin, televizyonun ekranının başındakiler özellikle gece hayatı ile Ankara ile özdeşleşen pavyon kültürünün görünmeyen tarafını görmesine davet ediyor. Mekan sahiblerinden solistlere , konuklarından  konsomatrislere kadar pavyonda emek veren  pek çok insanın  hikayelerini anlattığı mini dizide  yeşilçam filmlerinde aktörlerin pavyondaki  kadınları kurtararak birer kahramana dönüştükleri mekanların gerçekte gösterildiği gibi yerler olmadığı anlatılıyor.

Vesikalı Yarim‘ filminden bir sahne ile başlayan mini dizi, ilk bölümünden itibaren kendi gece hayatı kurallarının içinde oluşan bu eğlence hayatını insan-mekan  ilişkileri üzerinden konu  edilerek  yalın ve tarafsız bir dil ile seyircilerine aktarıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi. Üye olarak yorum yapabilirsiniz. *

You must be logged in to post a comment.