Dying Light Resmi Olarak Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

Gerek birinci parti, gerekse de üçüncü parti oyunlardaki türkçe dil desteği vakit geçtikçe artmaya devam ediyor. Bildiğiniz pc ve xbox one için satışa sunulacak olan gears 5’in resmi olarak türkçe dil yardımı ile geleceğini öğrenmiştik. Bizleri mutlu eden bu gelişimin ardından bir müjde de techland stüdyosundan geldi. Dying light oyunu gösterilen yeni güncelleme ile şimdilik pc platformunda türkçe dil desteğine kavuştu!

Dying light, 2015 senesinde satışa sunulmuştu. Aktörlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan oyun, bu neslin en küçümsenilmeyen oyunları arasında yer ediniyor. üzerinden dört yıldan fazla vakit geçmiş olsa da oyuna olan ilginin azalmamasına mukabil olarak techland de içerik desteğini kesmiş değil. Yakın bir vakit önce 1.18 versiyonlu yeni bir güncelleme daha yayınlandı. Bu güncelleme ile oyunun steam versiyonuna üç yeni dil desteği daha geldi. Bu dil desteklerinin arasında müjdeler olsun ki türkçe de bulunuyor! Evet, dying light oyununu bilgisayarınızda bundan böyle türkçe dil yardımı ile oynayabileceksiniz! Eğer hemen hemen oynamadıysanız veya ikinci kez başlamayı istiyorsanız herhalde daha iyi bir neden olamaz.

Başta da dediğimiz benzer biçimde türkçe dil desteği şu an için sadece steam versiyonunda mevcut ama techland türkçe dil desteğinin çok yakında playstation 4 ve xbox one için de getirileceğini söylüyor. Ilgili güncelleme yayınlandığı zaman haberimizi de güncelleyeceğiz. Yani ara ara bu haberimizi kontrol etmeyi unutmayın.

Darısı dying light 2 oyununun başına diyelim. Gerçi dying light oyununa sonradan türkçe dil desteği getirildiyse, büyük ihtimalle ikinci oyun için de bu yönde bir çalışma vardır. Kaldı ki dying light 2 oyununun steam sayfasının türkçe olması ve e3 2019 fragmanında da türkçe altyazı yardımı ile izlenebiliyor olması olumlu yönde bir sinyal. Gelişmeleri merakla takip edeceğiz.

 

Oyunu buradan İndirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi. Üye olarak yorum yapabilirsiniz. *

You must be logged in to post a comment.