La Casa De Papel 8. Bölüm Sansürsüz Torrent İndir
La Casa De Papel 8. Bölüm Sansürsüz Torrent İndir

La Casa De Papel 8. Bölüm Sansürsüz Torrent İndir

NOT:TÜM SEZONU İÇERMEKTEDİR.DOSYA BOYUTU BU YÜZDEN FAZLA. Patlatın mısırları, demleyin çayları, telefonu da sessize alın....

NOT:TÜM SEZONU İÇERMEKTEDİR.DOSYA BOYUTU BU YÜZDEN FAZLA.

Patlatın mısırları, demleyin çayları, telefonu da sessize alın.

Soygun temalı film veya dizileri seviyorsanız Oceans serisinin pabucunu dama atan bir Netflix yapımıyla tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

“La Casa De Papel” çok düz bir tercümeyle “kâğıt evi” gibi bir anlama geliyor. Öte yandan eskiden dilimizin argosunda da para anlamına gelen “papel” kelimesi aslında bahsedilenin darphane olduğu konusunda bir ipucu vermekte.

İspanyol yapımı olan dizimiz bir grup suçlunun İspanyol Darphanesinde gerçekleştirdikleri soygunun hikâyesini anlatıyor. Aslında daha başlangıçta dizinin önümüze koyduğu kocaman sorular var. Bu gerçekleştirilen bir soygun mu, kahramanlarımız(!) hırsız mıdır? Böyle bir soru gündeme geliyor çünkü ekip darphanedeki paraları çalmanın peşinde değil, aksine darphaneyi çalıştırarak para basıyorlar.

Gelin bu konu üzerine biraz beyin fırtınası yapalım. Mesela benim aklıma gelen sorular şunlar.

Darphanede yeni para basarak bunları alıyorsanız yaptığınız hırsızlık mıdır? Kimin parasını kimden çalıyorsunuz?

Örneğin yolda bir deste para bulsanız ve cebinize atsanız bu da hırsızlık sayılır mı yoksa sadece şanslı mısınızdır?

Devleti mi soyuyorsunuz, ama devlet avro kullanıyor yani bütün AB’den mi çalmaktasınız? Peki, ama ortada daha önce olmayan bir şeydir aldığınız, yani sizin darphaneye girmeniz ve para basıp çıkmanız arasında devletin kasasından bir avro eksilmiyor, buna ne diyeceğiz?

iyasaya fazladan avro girince avro’nun değeri düşüyor argümanı geliyorsa aklımıza, bir ülkede kullanılan paranın değerini düşüren kararları veren siyasiler hırsız mı oluyor? Görüldüğü üzere yazı tehlikeli bir yere gitmeye başladı, uzatmayalım daha yeni bir zam gelmeden bu yazıyı bitirip arabama benzin alacağım.

Kendi paramı kendim basarım gibi bir fikir üzerine kurulu La Casa De Papel daha ilk bölümlerden sinema tarihine geçmiş birkaç başarılı soygun filmine selam gönderiyor. Soyguncularımız tıpkı “Rezervuar Köpekleri”nde olduğu gibi rumuzlar/lakaplar seçiyorlar kendilerine. Şehir isimlerinden seçilen bu isimler çerçevesinde kimse bir diğerinin gerçek ismini ve hikâyesini bilmiyor, anonim olmak ekibin en sıkı sıkıya bağlı olduğu kurallardan birisi.

İçerdeki Adam filmini hatırladığımız sahnelerle de karşılaşıyoruz. Tüm rehineleri kendileri gibi giyinmeye zorlayan, üzerlerindeki tulum ve maskeleri bir çeşit üniformaya çeviren soyguncularımız, rehinelerimizin eline gerçek görünümlü sahte silahlar tutuşturmayı da ihmal etmiyorlar.

La Casa De Papel, 2018 yılına damga vuran dizi, bundan sonra bizlerle. Tüm bölümlerini kısa süre içerisinde sitemizde bulabilirsiniz. Dizinin etkisine kapılıp banka soymaya kalkarsanız suç bizim değil baştan uyaralım.

NOT:TÜM SEZONU İÇERMEKTEDİR.DOSYA BOYUTU BU YÜZDEN FAZLA.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi. Üye olarak yorum yapabilirsiniz. *

You must be logged in to post a comment.